Pohyb a stabilita (FF2)

Kdy: 1.-3.3.2024
Kde: CKP Dobřichovice, Na Vyhlídce 582, Dobřichovice
Kdo: Jitka Vanclová, Bc. Richard Vaľa

Kurz Pohyb a stabilita (FF2) je druhým ze série kurzů přístupu Fyzioterapie funkce, navazuje na kurz Forma funkce facilitace. Náplní kurzu je hlubší rozvoj funkčního uvažování terapeutů a rozšíření diagnostických a terapeutických možností v léčbě člověka. V kurzu se prolíná teorie, praxe a sebezkušenostní poznání. Propojovací linkou jednotlivých témat kurzu je propriocepce a stabilizace.

V teoretické části probereme vývoj koordinace, rozdíl mezi „nesením“ vs. „držením“, varianty paradoxních stabilizací, či hypermobilitu.

Praktická část se věnuje mj. vyšetření stabilizační funkce jednotlivých kloubů, částí těla, celého člověka. Na tato vyšetření navazuje pacientovo učení se stabilizaci, učení se dynamické stabilizaci trupu a končetin a zlepšení stabilizace v jednotlivých kloubech. Cílem není zvládnutí „techniky“ nýbrž hledání segmentální či systémové nestability a její znovuobnovení, a to v nejrůznějších životních situacích.

Více info: https://www.ckp-dobrichovice.cz/seminar/pohyb-a-stabilita-ff2/

Komentáře nejsou povoleny.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace