O dětech: Fyzioterapie funkce u miminek a malých dětí

Kdy: 2.-3.12.2023
Kde: CKP Sámova, Praha 10, Sámova 410/28
Kdo: Mgr. Marek Král

Jako fyzioterapeuté hledáme inspirativní přístupy pro práci s dětmi, kteří jsou velmi specifickými pacienty. Narodí se s určitými danostmi, které se učíme zohlednit a pak procházejí rychlým vývojem ve velmi krátké době a s tím možnými změnami napětí. Oproti dospělým vyžadují trochu jiný terapeutický přístup: děti mají jinou schopnost výdrže a soustředění než dospělí, terapie klade na terapeuta jiné nároky na komunikaci nejen s nimi, ale také s jejich rodiči či pečujícími osobami. Ti nejmenší pak ani nemohou aktivně následovat našich instrukcí – je spíše o ně nějakým způsobem pečováno a s nimi zacházeno. Úspěch v terapii je tedy podmíněn také naší schopností inspirovat k práci a ke změně i jejich rodiče. Součástí terapie je pak i učení handlingu, hledání vhodné zátěže, pohybu, oblékání, obouvání a mapování dalších každodenních úkonů.

Tento nový kurz aplikuje přístup Fyzioterapie funkce na práci s miminky a malými dětmi. V rámci kurzu budou postupně přítomny dle možností 3-4 děti, na kterých zkušený fyzioterapeut Mgr. Marek Král, žák Clary Lewitové,, ukáže klinickou práci: vyšetření, terapeutickou úvahu, ošetření, shrnutí, doporučení pro péči doma, vhodnou komunikaci s rodiči. Kurz je zaměřen na miminka, batolata a děti až do věku 10 let.

Fyzioterapie funkce (FF) je přístup, ve kterém fyzioterapeut ze struktury (těla), napětí měkkých tkání a reaktibility CELÉHO pacienta ČTE o funkci, pohybu, chování, o jeho stavu a možnostech změn ve smyslu optima. Přístup Fyzioterapie funkce může být také vhodným doplněním jiných metodik pracujících s dětmi, učí nás funkčnímu způsobu náhledu a uvažování.

Více info: https://www.ckpsamova.cz/seminar/o-detech-fyzioterapie-funkce-u-miminek-a-malych-deti/

Komentáře nejsou povoleny.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace