Úvod do Fyzioterapie funkce – ONLINE

Kdy: 13.9.2023
Kde: ONLINE
Kdo: Mgr. Marek Král

Fyzioterapie funkce (FF) je způsob funkčního myšlení, který je založen na pochopení vztahů a souvislostí v těle člověka v komunikaci s jeho prostředím.  Funkční způsob myšlení můžeme jako terapeuti uplatnit ve všech dalších terapeutických přístupech a metodikách. Základně souvisí se schopností číst  ze struktury těla, napětí měkkých tkání a reaktibility celého pacienta o funkci, pohybu, chování, o jeho stavu a možnostech změn ve smyslu optima. Terapie je pak vedena jako dialog pacienta s terapeutem. Terapeut hledá vhodné postupy a doprovází pacienta při aktivním učení se nových možností regulace napětí, koordinace pohybů, vnímání a pohybové životosprávy, optimální pro tohoto neopakovatelného člověka, pacienta.

Smyslem kurzu je seznámení účastníků s přístupem Fyzioterapie funkce. Kurz je koncipován, jako možnost nahlédnout do principů FF, v tomto případě online formou. Na něj lze pak navázat prezenčním vícedenním kurzem ze série FF Forma – Funkce – Facilitace.

Kurz je sestaven z teoretické části (obecné principy FF, anamnéza, vyšetření pacienta) a ze sebezkušenostních cvičení. Okrajově se dotýká i jednotlivých palčivých civilizačních témat (obouvání, vývoj, ne/používání síly, vnímání). Důraz je kladen na rozvíjení funkčního myšlení.

Více info:  https://www.ckpsamova.cz/seminar/uvod-do-fyzioterapie-funkce-online/

Komentáře nejsou povoleny.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace