Proběhla další beseda, tentokrát v komornějším duchu

27.2.2018 proběhla v sále městské knihovny Dobřichovice beseda s Clarou Lewitovou Zdravé spaní. Sešlo se 17 účastníků, což na poměry knihovny bylo akorát. Navíc se dozvěděli odpovědi na otázky jako: Jaký polštář?...Ležet na břiše či nikoliv?...či proč přetažený člověk špatně usíná? Také si mohli prohlédnout 3 vytríny z pozůstalosti pana profesora, které zde byly nainstalovány, jako malý základ např. pro studovnu prof. Lewita. Další možnost se něco zajímavého dozvědět, budete mít opět 24.9.2018 v 18,00 na témže místě. Tématem přednášky bude najít odpověd na otázku: Proč nás tak bolí za krkem?... Neváhejte se tedy přihlašovat!

Více

Hledáme posilu do našeho týmu

Na již 21.schůzce NFKL 23.1.2018 jsme se usnesly, že by se nám do našich řad velmi hodila posila, která by nám pomáhala s administratovou. Neváhejte nás proto prosím kontaktovat, případně rozšiřte do řad Vašich známých. Vhodné  NEJEN pro ženy na MD, studenty a seniory. Výhodou by byla určitá zkušenost s účetnictvím, příp. hledáním a podáváním grantů. Grant by velmi pomohl s vydáním knihy Repetitorim pro kurzy manuální medicíny, na které intenzivně pracujeme. 

Více

Beseda s Clarou Lewitovou

Po velmi úspěšné besedě vloni v listopadu jsme pro příznivce Funkčního přístupu připravili další 2 besedy. Obě se tentokrát, v poněkud komornějším duchu, uskuteční v Dobřichovické knihovně. První se bude konat již v úterý 27.2.2018 18-19,30 a jejím tématem bude ZDRAVÉ SPANÍ. Druhá potom v pondělí 24.9.2018 18-19,30 s tématem PROČ NÁS TAK BOLÍ ZA KRKEM?

Prosíme o potvrzení Vaší účasti na info@karellewit.cz nebo na tel: 602 176 778.

Dobřichovická knihovna

Palackého 123

Dobřichovice

Více

Beseda Nadačního fondu Karla Lewita

2. listopadu 2017 v sále dobřichovického zámku proběhla Beseda Nadačního fondu Karla Lewita, které se zúčastnilo 77 posluchačů. Ještě před uvítacím slovem mohli příchozí zhlédnout přednášku pana profesora z 24.6.2010- Iatrogenie a její význam v rehabilitaci. Po promítnutí krátkého filmu o panu profesorovi, přednesla Clara Lewitová zajímavou přednášku o "Funkčním přístupu", na kterou navazovalo několik dotazů z publika. Poté Míša Veverková představila ukázku z připravované knihy Repetitorium pro kurzy manuální medicíny. Nakonec Petra Nováková za členy Nadačního fondu přiblížila posluchačům záměry Nadačního fondu, jakým směrem by se jeho činnost chtěla ubírat. Nedílnou součástí Besedy byla malá výstava zajímavých osobních předmětů, dokumentů a fotografií. Podával se oblíbený čaj pana profesora s malým pohoštěním včetně zákusku, který připravila Clara Lewitová a nakonec zazpívala Jana Lewitová . Zde odkazy, pokud jste se Besedy nemohli účastnit a téma Vás zajímá:

http://idobnet.cz/video-beseda-nadacniho-fondu-karla-lewita/
 
https://www.facebook.com/karellewit/?ref=aymt_homepage_panel

 

 

 

Více

Konference k nedožitým 100. narozeninám prof. Karla Lewita

Dne 23. dubna 2016 úspěšně proběhla konference k nedožitým 100. narozeninám prof. Karla Lewita. Závěrečná zpráva z konference je ke stažení ZDE

Z celodenního natáčení byl sestříhán filmový dokument, ve kterém uvidíte nejen záběry z konference, ale i pojmenování dobřichovické lávky přes řeku Berounku po panu Profesorovi. Na dokument se můžete podívat ZDE.

Více